Lille vs LE Havre, wynik spotkania 3-0

W minioną sobotę, 17 lutego 2024 roku, na stadionie Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy, drużyna Lille podejmowała LE Havre w ramach 22. kolejki Ligue 1. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 3-0, po tym jak w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki, zapewniając sobie komfortową przewagę, która utrzymała się do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej: Lille vs LE Havre

W niedzielne popołudnie, na Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy, odbył się starcie pomiędzy drużynami Lille i LE Havre. W roli sędziego głównego wystąpił Jeremie Pignard z Francji. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice tłumnie przybyli, aby dopingować swoje ulubione zespoły.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00, a już w 14. minucie J. David z Lille wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu na 1-0. Gospodarze kontrolowali grę i w 44. minucie ponownie to J. David zdobył bramkę, podając piłkę do A. Gomesa, który skierował ją do siatki, ustalając wynik do przerwy na korzyść Lille 2-0.

Po przerwie nie minęło wiele czasu, gdy w 49. minucie znowu J. David wpisał się na listę strzelców, tym razem nie asystując nikomu, i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3-0. LE Havre próbowało odrobić straty, lecz nie potrafili pokonać obrony Lille, która była niezwykle skuteczna tego dnia.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Nabil Bentaleb oraz Hakon Arnar Haraldsson z Lille oraz Gautier Lloris, Abdoulaye Touré oraz Christopher Operi z LE Havre zostali ukarani za faule.

Na boisku nie padła żadna czerwona kartka, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji. Ostatecznie Lille zdominowało spotkanie, wygrywając pewnie 3-0. Po meczu kibice Gospodarzy świętowali zwycięstwo, a gracze LE Havre wyraźnie rozczarowani opuścili boisko.

Lille ma teraz przed sobą kolejne wyzwania, zmierzy się z Toulouse, Reims oraz Rennes. Natomiast LE Havre czekają starcia z Reims, Stade Brestois 29 oraz Toulouse. Czy obie drużyny utrzymają swoją dobrą dyspozycję? Przekonamy się już niebawem!