Spotkanie pomiędzy LE Havre i Lyon zakończone wynikiem 3-1 dnia 2024-01-14 16:05

W meczu 18. kolejki Ligue 1 doszło do starcia pomiędzy drużynami LE Havre i Lyon, które odbyło się na Stade Océane. Po emocjonujących 90 minutach gry, zwycięstwo odnieśli gospodarze, pokonując rywali z Lyon 3-1. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:05, a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1-0 na korzyść LE Havre.

Relacja z przebiegu meczu LE Havre - Lyon

W meczu pomiędzy drużynami LE Havre a Lyon padł wynik 3-1 na korzyść gospodarzy. Mecz odbył się 14 stycznia 2024 roku o godzinie 16:05 na Stade Océane w ramach 18. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Gael Angoula z Francji.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie za sprawą G. Llorisa, który wykorzystał doskonałą asystę od C. Opéri. Wynik do przerwy wynosił 1-0 na korzyść LE Havre. Po przerwie E. Sabbi podwyższył prowadzenie gospodarzy, strzelając bramkę w 50. minucie. Lyon odpowiedział bramką A. Lacazette'a w 54. minucie, jednak C. Opéri, zdobywając gola w 62. minucie, przywrócił dwubramkową przewagę dla drużyny gospodarzy.

W 87. minucie C. Opéri otrzymał żółtą kartkę. Natomiast w drużynie gości Jake O'Brien został ukarany czerwoną kartką w 30. minucie, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Duje Ćaleta-Car.

Następny mecz dla LE Havre to starcie z Chateauroux, natomiast Lyon zmierzy się z Bergerac w kolejnych spotkaniach Ligue 1.

Relacja z przebiegu meczu

Atmosfera na Stade Océane była niesamowita, kibice oczekiwali z niecierpliwością starcia swoich ulubionych drużyn. Po pierwszym gwizdku sędziego atmosfera na stadionie rozgrzała się do czerwoności, a zawodnicy dali z siebie wszystko, aby zdobyć cenne punkty.

Pierwsza połowa była pełna emocji, z dużą liczbą ataków z obu stron. G. Lloris z LE Havre był tym, który otworzył wynik meczu, zdobywając bramkę po znakomitej asyście od C. Opéri. Zawodnicy Lyon starali się odpowiedzieć, ale ich wysiłki nie przynosiły oczekiwanego rezultatu.

Po przerwie LE Havre kontynuowało swoją skuteczną grę, zdobywając kolejne bramki. E. Sabbi i C. Opéri zapewnili swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Lyon zdołał odpowiedzieć bramką A. Lacazette'a, jednak gola na wagę zwycięstwa zdobył ponownie C. Opéri, ustalając wynik meczu na 3-1. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Ostatecznie LE Havre zasłużenie zwyciężyło, a kibice opuszczali stadion z uśmiechem na twarzy, gotowi do dalszego wspierania swojej drużyny. Mecz okazał się pełen zwrotów akcji, z wieloma emocjonującymi momentami, które na długo pozostaną w pamięci kibiców obu drużyn.